Příel je ten, kdo o nás ví všechno a má nás pořád stejně rád. Je to osoba, se kterou se odvažujeme být sami sebou ...

NA BLOGU SE TEPRVE PRACUJE! DĚKUJI ;)

Úvod

2. července 2014 v 20:20 | Happy DemoN |  Vládci času [VČ]
Tuto povídku jsem začala psát v březnu roku 2013 (ani se nechce věřit, že je to už tak dávno ... přijde mi to jako včera, kdy se mi nápad na tuto povídku vloudil do hlavy :D )

Je to také zatím první povídka, kterou jsem začala psát a jsem pevně rozhodnutá ji dokončit, žádnou z povídek, které jsem před tím psala jsem nikdy nedokončila (vlastně ani do poloviny ... ), protože mi časem začalo téma připadat blbé, přestalo mě to bavit, nechtělo se mi anebo prostě nebyly nápady, a smazala jsem ji. Pak jsem měla celkem dlouho jakýsi ,,půst'', kdy jsem sice strašně moc chtěla psát a v hlavě se mi mačkaly desítky nápadů, bohužel jsem nevěděla jak to mám sformulovat dohromady tak, aby se to dalo číst, takže jsem se na to místo snahy o sepsání vykašlala ... no a pak už se mi nechtělo, určitou úlohu v tom měl také fakt, že píšu raději jednorázovky (nanejvýš dvoj, vyjímečně trojrázovky), jelikož je to rychlejší a někdy i snažší (někdy ... ), většina mých nápadů by se ale do jedno (dvoj, troj) rázovek prostě nevešly. Pak jsem ale poznala člověka (kterého nyní nemám zrovna 2x v lásce), jenž měl podobné zájmy jako já - tedy ,,povídkaření'' a díky němu jsem opět začala psát, tentokrát je však touha po dosažení cíle ještě silnější než předtím, tudíž se jen tak nevzdám a tuto kapitolovku dotáhnu do konce (a je mi jedno za jak dlouho).

Povídka sama o sobě se je takové prolínání dvou století, děj se odehrává v dnešním 21. století, je rozdělena na 2 "světy", které se liší pouze způsobem života, dělí se na moderní lidi a lidi nepodporující modernu a pokrok, protože je to pro ně příliš chaotický způsob života, žijící kdesi v zapadlé části Anglie, o které moderní lidé příliš informací nevědí (hlavně proto, že je to nezajímá), životem 19. století. V příběhu vystupují především bytosti s nadpřirozenými schopnostmi, bizarní zvířata (ale i ta ,,obyčejná'', hlavně koně, krysy a netopýři) a samozřejmě příšerky (bez těch by to zkrátka nešlo ;) ) - o těchto tvorech a magii ale moderní lidé neví, sem tam bych mohla přihodit i ,,obyčejné'' lidi. Víc nepovím, protože kdybyste se náhodou rozhodli si toto přečíst, tak po rozsáhlejším popisu příběhu byste takto již neučinili ... a to mi přece jde no ne? Mít čtenáře ...

P.S. povídka je na dobu neurčitoupozastavena,ale časem se k ní určitě vrátím. Důvod - více se teď věnuji své druhé, novější povídce "Dark Side". Toť vše k úvodu, ahoj ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama